Orientálne parfumy

Ak hľadáte Parfumy pre chladné obdobia, najlepšou voľbou budú teplé tóny orientálnych akordov. Ich jemná, zmyselná vôňa bude skvelým doplnkom k vlnenému svetru a teplému kabátu. Najpredávanejšie orientálne parfumy nájdete v našej online lekárni a ak sa rozhodnete kúpiť lacnejšie analógy, môžete získať celú kolekciu!


Ako vonia orientálny parfum?

Charakteristickou črtou orientálnych parfumov je v prvom rade opojná vôňa hustých, vzácnych olejov z ďalekých kútov sveta a jedinečná aróma exotického korenia. Orientálne kompozície sa objavujú aj pod iným názvom-parfum Ambergris. Bezpochyby sa odlišujú od ostatných kvôli prítomnosti základných, komplexných zložiek.

Aromatické tóny, ktoré nájdeme v orientálnych parfumoch, sú zvyčajne oveľa drahšie ako zložky populárnych parfumov. Jedinečnosť orientálnych parfumov je spôsobená použitím m.in jantár, pižmo, vanilka a jedinečné drevité tóny, ako je oud alebo agarová živica. Veľmi často tu nájdete korenie-kardamóm, škoricu, klinčeky atď.

Orientálne parfumy vyžarujú mimoriadnu auru tepla a zmyselnosti, čím ovplyvňujú našu náladu, emócie a telo. Pomocou komplexných, vysoko kvalitných aromatických kompozícií sa môžeme spoľahnúť na to, že si ich pamätáme, a táto konkrétna vôňa bude s nami identifikovaná.


Zloženie orientálnych parfumov

Orientálne parfumy používajú rôzne príchute. Preto sú rozdelené do nasledujúcich podkategórií:

* kvetinové-obsahujú ľahké kvetinové tóny kombinované s kadidlom a teplým korením;

* pikantné-obsahuje cenné korenie ako klinčeky, šafran, škorica, muškátový oriešok, korenie,aníz, kardamón;

 Vanilka je veľmi chutná, sladká a mimoriadne ženská. Vanilkové tóny robia dobrý dojem na opačné pohlavie – podľa psychológov sú sladké vône u mužov veľmi obľúbené, pretože vyvolávajú pozitívne spomienky spojené s detstvom;

* woody-v nich nájdete tóny pačuli, santalového dreva, Oudu a kadidla.


Najobľúbenejšie orientálne parfumy

Ópium od Yves Saint Laurent je vôňa inšpirovaná početnými cestami majstra, ktorý vytvoril svoje jedinečné zbierky plné odkazov na východ v Maroku. V zložení ikonického ópia nájdete klinčeky, kadidlo, pačuli a vanilku.

Najlepšie orientálne kompozície nájdete aj medzi modernými parfumami. V posledných rokoch sa do popredia dostali čierne značky kávy, anízu, absintu a vanilky Black Opium Intense Yves Saint Laurent a Good Girl - slávna päta od Carolina Herrera. Čierna orchidea z kolekcie vôní Tom Ford je ďalšou jedinečnou, ženskou a sexi orientálnou kompozíciou. Vôňa je opojná kombináciou tónov čierneho ríbezle, hľuzovky, orchidey, čokolády, kadidla a pačuli.


Používatelia internetu tiež hľadali: náhradné, ekvivalentné, orientálne parfumy, orientálne dámske parfumy, orientálne vône, kvetinové a orientálne dámske parfumy, drevité orientálne parfumy, kvetinové orientálne parfumy, orientálne parfumy, orientálne dámske parfumy, orientálne pikantné parfumy, všetky koreniny sveta, drevité kvetinové parfumy.