Kvetinové Parfumy

Kvetinové vône sú údajne najrozsiahlejšou kategóriou všetkých druhov parfumov. Parfumérsky priemysel čerpá inšpiráciu z rôznych kvetov, ako je sladko voňajúca ruža, jazmín, pomarančový kvet alebo gardénia, až po trochu zmyselnejšie a jemnejšie kvety, ako je magnólia, kosatec, ľalia, pivonka, karafiát, fialka, mimóza alebo šeřík.

Parfémy s kvetinovou vôňou

Kvetinové parfumy sa považujú za mimoriadne ženské a romantické, ale ich najsilnejšou prednosťou je, že sú veľmi univerzálne. Menia sa rovnako ako nálada ženy - sú jemné, charizmatické, zmyselné, jemné aj silné. Zvyčajne v zložení kvetinových parfémov nájdete jednotlivé tóny alebo zmesi z rôznych rastlín. Kvetinové vône sú klasickou voľbou pre tých, ktorí majú radi sladký a ženský nádych.

Príklady kvetinových vôní 

Kvety sú neodmysliteľnou súčasťou ženskosti a parfumy sú určite jednou z najdôležitejších ženských kozmetických prípravkov, ktoré ich sprevádzajú už veľmi dlho. Kombináciou jedného s druhým vzniká nádherný výrobok, ktorý je atribútom ženskosti.

Calvin Klein Beauty, je kvetinová a harmonická vôňa, ktorá kombinuje extrakt z jazmínu a cédrového dreva, čo v spojení s exotickým jantárovým pižmom vytvára hrejivú a zmyselnú vôňu. Je určená pre ženy, ktoré oceňujú spontánnosť a diskrétnosť. Svieži a jemný každodenný parfém, ktorý sa uplatní aj pri výnimočných príležitostiach.

Estée Lauder Pleasures je veľmi jemná kvetinová vôňa, ktorá sa začína tónmi frézie a jazmínu a lístkami fialky a potom sa na pokožke nadobro usadí v sprievode konvalinky, ľalie a ruže. Pripomína krásnu a udržiavanú kvetinovú záhradu v jarnom období. Odporúča sa ženám so zdržanlivou povahou, ktoré však svoj temperament rady ukážu každému.

Chloé Chloé Woman dokonale uspokojí potreby nadšenej a zmyselnej ženy, ktorá rada napĺňa svoje najvnútornejšie fantázie. Svieže kvetinové tóny sa tu ovíjajú okolo púdrovej vône a vytvárajú skutočne romantickú kompozíciu. Máme tu nádherne voňajúcu pivóniu a fréziu, ktoré v srdcových tónoch ustupujú kvetu ruže, konvalinke a orientálnej magnólii.

A pokiaľ ide o kvetinové pánske vône, odporúčame ľahkú kvetinovú vôňu Giorgio Armani Acqua di Gio Pour Homme, ktorá je ideálnou voľbou na jar, aby ste vynikli z davu. Popri nej tu máme aj Yves Saint Laurent La Nuit de L'Homme, založenú na kvetinových akordoch. Táto elegantná a zmyselná vôňa pre mužov zaujme neobvyklou kompozíciou kardamónu, bergamotu, cédru a levandule, ktorá vyjadruje mužnosť a silu.

Kvety v parfume

Kvety v parfume sú naozaj dobrou kombináciou, ktorá je veľmi obľúbenou voľbou už po mnoho generácií - u mužov aj žien. Kvety dokážu zaujať nielen svojím vzhľadom, ale najmä vôňou. 

Používatelia internetu hľadali aj: náhrada, ekvivalent, kvetinový dámsky parfém, romantický parfém.