Parfém Chypre

Chypre parfumy sú klasickou skupinou vôní, ktoré dostali svoje meno od parfuméra Francisca Chypre. Tieto vône sa vyznačujú charakteristickými tónmi a špecifickou štruktúrou. Tu sú hlavné črty chypre liehovín:

Citrusové tóny: Chyprové vône často obsahujú vrchné tóny citrusových plodov, ako je citrón, bergamot alebo pomaranč, ktoré im dodávajú sviežosť a ľahkosť.

Drevené tóny: jednou z kľúčových vlastností je použitie drevených tónov, ako je vetiver, pačuli, santalové drevo alebo dubový mach. Tieto poznámky dávajú vôňu trvanlivosť a hĺbku.

Mach a levanduľa: chyprové vône často zahŕňajú mach a levanduľu, čo im dodáva teplo a sofistikovanosť.

Špecifický akord: chypre parfum je známy tým, že má chypre akord, ktorý je výsledkom kombinácie drevitých, citrusových a machových tónov.

Hlboký a klasický charakter: chypre vône sú považované za klasiku a vyznačujú sa hlbokým, vyváženým charakterom. Môžu mať ženskú aj mužskú verziu.


Chypre parfum je vhodný pre tých, ktorí hľadajú dlhotrvajúcu, elegantnú a klasickú vôňu. Jedná sa o elegantné kompozície, ktoré sú často spojené s eleganciou a niekedy prinášajú tóny tepla a pokoja.